Yeni Balık Türlerine Dair Bilgi ve Deneyim Paylaşımı/Aslan Balığı Tadım Etkinliği Daveti.

187
12 Ağustos 2022

SAYIN ÜYEMİZ,

 

Konu         : Yeni Balık Türlerine Dair Bilgi ve Deneyim Paylaşımı/Aslan Balığı Tadım Etkinliği Daveti.

 

"Slow Fish Mersin – Save the Mediterranean" Topluluğu, 2021 yılının başında Mersin'de iyi, temiz ve adil deniz ürünleri konularında farkındalık oluşturmak, yerel deniz ürünlerini korumak, küçük ölçekli balıkçıları ekosistemin doğal koruyucuları haline getirmek, göz ardı edilmiş türlerin kullanımını teşvik etmek ve yeni tarifler keşfetmek amacıyla gönüllü bir girişim olarak kurulmuştur. Slow Fish Mersin Topluluğu'nun 2022 yılı için belirlediği eylem planında yer alan istilacı yabancı türlerle mücadele çalışmaları, Odamızın da gündeminde olan konulardan olup, yürütülen çalışmalara destek sunulmakta ve işbirliği içerisinde organize edilmektedir.

 

 2012 yılında ulusal bir sivil toplum kuruluşu olarak İzmir'de kurulan Akdeniz Koruma Derneği ise, deniz ekosistemlerinin izlenmesi ve restorasyonu alanında çalışmalar yürütmektedir. Derneğin, "Genesis Projesi" kapsamında; Slow Fish Mersin işbirliği ve Odamız ev sahipliğinde "Yeni Balıklar - Denizlerimize Giren Yeni Balık Türlerine Dair Bilgi ve Deneyim Paylaşımı" etkinliği düzenlenecektir.

 

İstilacı denizel türlerin ekonomik değerine ilişkin konuşma ve sunumların yer alacağı, ayrıca aslan balığı üzerinden gelir elde eden balıkçıların deneyimlerini paylaşacakları etkinlik 15 Ağustos 2022 tarihinde Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası'nda, 16 Ağustos 2022 tarihinde ise 14:15–17:20 saatleri arasında Odamız Hizmet Binası'nda gerçekleşecektir. Her iki etkinlik sonrasında da "Aslan Balığı Temizleme/Paketleme Uygulamalı Gösterimi" ile "Aslan Balığı Tadım Etkinliği" düzenlenecektir.

 

Etkinliklerle ilgili detaylı program ekte mevcut olup, katılımınızdan mutluluk duyacağız. 

 

Ezgi BİÇER UÇAR

Genel Sekreter V.

ShareShareShareShareShare

Neredeyiz?