TOBB ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı.

TOBB ile Halkbank
05.01.2021

Haberi Paylaşın:

ShareShareShareShareShare
ss

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen lansman toplantısına Başkanımız Cihat Lokmanoğlu ile 81 ilde faaliyet gösteren oda ve borsa başkanları ile sektör meclisleri başkanları iştirak etti.

 

Programın açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ticaret hayatının zorluklarına değinerek Halkbankası iş birliğinde geliştirdikleri Paraf ticari kredi kartı sayesinde esnafın vadeli mal alım satımı, bankalardan kredi çekme ve çek senet takibi gibi işlemlerde yaşadığı problemlerin sona ereceğini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu ile Arslan arasında imza altına alınan protokole göre, sistemden hem alıcı hem satıcı olarak faydalanılabilmek mümkün. Bu sistem ile üreticiler çek-senet takibi yapmadan, tahsilat ile uğraşmadan mallarını güvenle satabilecek, satılan malın bedeli tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alınabilecek. Mal almak isteyenlerse kredi bulma sıkıntısı yaşamadan ürünleri bu kart ile alabilecek ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapabilecekler.

Neredeyiz?