Seçimlerde Oy Kullanacak Şirket Temsilcilerin Yetki Belgesi Temini

228
27 Eylül 2022

ÖNEMLİDİR

 

SAYIN ÜYEMİZ,

 

İlgi: 23/09/2022 tarih ve 212 sayılı sirkülerimiz.

 

İlgi sirkülerimizde belirttiğimiz üzere, Odamız Organ Seçimleri kapsamında 05 Ekim 2022 Çarşamba günü Meslek Komiteleri Asil ve Yedek Üyeleri Seçimi, Pirireis Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:45 Yenişehir-Mersin adresindeki Mersin Deniz Ticaret Odası Hizmet Binasındasabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

 

Oylar, oy verenin kimliğinin ve yetki belgesinin kontrol edilmesinden ve listedeki isminin karşısındaki yerin imzalanmasından sonra kullanılır. 

 

- Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair ticaret sicil müdürlüğünden doksan gün içerisinde alınmış yetki belgesinin veya sicil tasdiknamesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekir. İbraz edilen sicil tasdiknamesinin bir fotokopisi oy kullanılan sandık kurulu başkanına teslim edilir. Ticaret sicil müdürlüklerince organ seçimlerinin başladığı tarihten önceki doksan gün de dâhil olmak üzere oda ve borsa organ seçimlerinin yapıldığı aylarda seçim amacıyla tasdik edilen bu belgelerden harç ve hizmet bedeli tahsil edilmez. 

 

- Yetki belgesi talepleri, Ticaret Sicil Müdürlüğü'ne dilekçe ile yapılır. (Ek-1)

 

- Seçimlerde oy kullanacak olan üye şirketlerin temsilcilerinin, yetki belgelerini, seçimlerin yapılacağı 05 Ekim 2022 tarihinden önce Mersin Ticaret Sicil Müdürlüğü'nden almaları önemle rica olunur.

 

Bilgilerinizi önemle rica ederiz.

 

Mesut ÖZTÜRK

Genel Sekreter

ShareShareShareShareShare

Neredeyiz?