Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Denizcilik Fakültesi İnşaatı ile İlgili Açıklamalar Yaptı

Rektör Çamsarı
06.10.2021

Haberi Paylaşın:

ShareShareShareShareShare

Rektör Çamsarı: “Kendi simülasyon laboratuvarlarından dalga havuzlarına kadar, orası ayrı bir kışla olacak”

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı katıldığı bir televizyon programında, inşası Mersin Deniz Ticaret Odası tarafından üstlenilen denizcilik fakültesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Fatih Alkar’ın sorularını yanıtlayan Rektör Çamsarı, denizcilik fakültesi için Mersin Deniz Ticaret Odası’ndan destek aldıklarını ifade ettiği açıklamasında, fakültenin laboratuvarları ve tüm birimleriyle Türkiye’de belki de hiçbir üniversitede olmayan dört dörtlük bir bina yapıldığını kaydetti.

 

Rektör Çamsarı

 

Mersin Deniz Ticaret Odası’na ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu’na teşekkürlerini ileten Çamsarı, merkez kampüsün en üst noktasında yer alan fakülte binasının kabasının bitmek üzere olduğu bilgisini verdi.

“Orası, kendi simülasyon laboratuvarlarından dalga havuzlarına kadar ayrı bir kışla olacak” ifadesini kullanan Prof.Dr. Çamsarı, “Üç yanımız denizle çevrili, sahili en uzun illerden biriyiz. Keşke çok daha önce böyle büyük bir tesisimiz olsaydı ama işte bazı şeyler bazı hayırlara vesile oluyor. Akdeniz’in öneminin giderek artması bu konuda daha çok destek bulup hızlanmamıza neden oldu” diye konuştu.

“Mersin’e yakışır, kalıcı ve ses getirici bir eser”

Bu konuda Mersin Deniz Ticaret Odası ile çok uyumlu çalıştıklarını vurgulayan Rektör Çamsarı, “Hoca bulmaktan tutun da laboratuvar donanımına kadar her konuda yardımlaşıyoruz. Çok güzel bir fakülte ve dört dörtlük yetişen öğrenciler olacağına inanıyorum. Gerçekten Mersin’e yakışır, kalıcı ve ses getirici bir eser olacak” dedi.

Vakit kaybetmemek açısından binanın bir yandan kaba inşaatı devam ederken bir yandan iç donanımlarının tamamlanmaya çalışıldığını söyleyen Çamsarı, denizcilik fakültesi öğrencilerinin şu an Tece Kampüsü’nde eğitim gördüklerini, öğrenci sayılarının arttığını, fakülte binası bittiğinde öğrencilerin merkez kampüsteki yeni fakülteye taşınacaklarını belirterek, “Çok büyük ve köklü bir fakülte olacak” değerlendirmesinde bulundu.

 

Rektör Çamsarı

 

Neredeyiz?