Haftalık Duyuru Listesi (28 Temmuz – 2 Ağustos 2022)

180
02 Ağustos 2022

SAYIN ÜYEMİZ,

 

Konu   : 28 Temmuz – 2 Ağustos 2022 Haftası Haftalık Duyuru Listesi.

Odamızca 28 Temmuz – 2 Ağustos 2022 tarihleri arasında muhtelif kurumlar tarafından gönderilen duyurular, aşağıda listelenmiştir. Yazı içeriğinde belirtilen konularla ilgilenen üyelerimiz, paylaşılan linkler üzerinden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Fuar ve Etkinlikler

  • 22-23 Ağustos 2022 tarihinde Grand Cevahir Otel & Convention Center İstanbul’da “İran Project” isimli konferans düzenlenecektir.

Konferans’a ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/iran-project adresinden ulaşılabilmektedir.

  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda, 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te internet üzerinden "İşyerleri için Afet Farkındalık Eğitimi" düzenlenecektir.

Eğitime ilişkin davet ve programa https://mdto.org.tr/tr/isyerleri-icin-afet-farkindalik-egitimi-0 adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilendirme

  • Hong Kong'da yasa koyucunun tacirlere sağladığı pek çok kolaylıklar olması sebebi ile kötü niyetle bu kolaylıkları kullanmaya çalışan kişiler olabildiği ve son dönemde artan bilgisayar korsanlığı vakıaları sebebiyle ihracatçılarımızın bilgilendirilmesi ihtiyacı olduğu bildirilmiş olup konuya ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/hong-kong-bilgisayar-korsanligi-vakialari-hakkinda adresinden ulaşılabilmektedir.

Yatırım İmkanları

  • Özbekistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde ilaç ve tıbbi cihazların zorunlu olarak dijital şekilde etiketlenmesine geçildiği bildirilmiştir.

Konuya ilişkin Özbekistan Devlet Vergi Komitesi'nin duyuru örneği ve irtibat kurulabilecek yetkililerin listesine https://mdto.org.tr/tr/ilac-ve-tibbi-cihazlarin-dijital-etiketlenmesi-hk-ozbekistan adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

 

Mesut ÖZTÜRK

Genel Sekreter

ShareShareShareShareShare

Neredeyiz?