Haftalık Duyuru Listesi (21 Haziran - 8 Temmuz 2022)

173
08 Temmuz 2022

SAYIN ÜYEMİZ,

 

Konu   : 21 Haziran - 8 Temmuz 2022 Haftası Haftalık Duyuru Listesi.

Odamızca 21 Haziran - 8 Temmuz 2022 tarihleri arasında muhtelif kurumlar tarafından gönderilen duyurular, aşağıda listelenmiştir. Yazı içeriğinde belirtilen konularla ilgilenen üyelerimiz, paylaşılan linkler üzerinden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Fuar ve Etkinlikler

  • Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 – 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirmesi planlanan Venezuela, Arjantin ve Meksika ziyaretleri kapsamında anılan ülkelere yönelik Türk iş insanları heyet ziyareti ve İş Forumlarının düzenleneceği bildirilmiştir.

Söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimiz konuyla ilgili detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/cumhurbaskanimizin-venezuela-arjantin-meksika-resmi-ziyaretleri adresinden ulaşabilirler.

  • İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeleri 9. Helal Ürün Sergisi'nin Tunus Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanlığı himayesinde 14-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Tunus Sergi ve Uluslararası Ticaret Merkezi'nde düzenleneceği bildirilmiştir.

Sergiye ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/islam-isbirligi-teskilati-uye-ulkeleri-9-helal-urun-sergisi adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilendirme

  • Sektörel Nitelikli Yurt İçi Fuarların gözlemci görevlendirilmek suretiyle denetlenmesi ve gözlemci raporlarının incelenmesi neticesinde çeşitli fuarlarda katılımcıların paylaşımlı stand ile fuarlara iştirak ettiği tespit edildiği, herhangi bir yapı gereciyle ayrılmamış olan bir standda birden fazla katılımcı yer alacak şekilde toplu katılım-paylaşımlı stand ile fuara iştirak eden katılımcıların Bakanlık desteklerinden faydalanmasının mezkur mevzuat hükümlerince mümkün bulunmadığı bildirilmektir.

Konuya ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/yurt-ici-fuarlarin-desteklenmesi-hakkinda adresinden ulaşılabilmektedir.

  • Türkiye - Birleşik Krallık STA'sı kapsamında Birleşik Krallığa yapılacak ihracatta kullanılan menşe beyanı üzerine kayıtlı ihracatçı (REX) numarası girilmesinin söz konusu olmadığı belirtilmiştir.

REX numarası ve uygulama alanına ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/kayitli-ihracatci-sistemi-rex adresinden ulaşılabilmektedir.

Yatırım İmkanları

Bilgilerinizi rica ederiz.

Mesut ÖZTÜRK

Genel Sekreter

ShareShareShareShareShare

Neredeyiz?