Haftalık Duyuru Listesi (18 - 25 Kasım 2022)

277
28 Kasım 2022

SAYIN ÜYEMİZ;

Konu   : 18 – 25 Kasım 2022 Haftası Haftalık Duyuru Listesi.

Odamızca 18 – 25 Kasım 2022 tarihleri arasında muhtelif kurumlar tarafından gönderilen duyurular, aşağıda listelenmiştir. Yazı içeriğinde belirtilen konularla ilgilenen üyelerimiz, paylaşılan linkler üzerinden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Fuar ve Etkinlikler

  • 14-18 Mart 2023 tarihleri arasında ABD Ticaret Müsteşarlığı tarafından dünyanın en büyük inşaat fuarlarından biri olan ve üç yılda bir gerçekleştirilen CONEXPO'nun düzenleneceği bildirilmiştir.

Fuara ilişkin detaylı bilgi https://www.conexpoconagg.com/ bağlantısından veya telefonla ilgili iletişim kişisi Ali Beştaş'tan (+90 530 763 32 30) alınabilir.
 

Bilgilendirme

  • Hırvatistan’da ticari mal ve yolcu taşımacılığında motorin için ödenen özel tüketim vergisinin bir kısmının iade hakkı ile ilgili yazı detayına https://www.mdto.org.tr/tr/hirvatistanda-ticari-mal-ve-yolcu-tasimaciliginda-motorin-icin-odenen-ozel-tuketim-vergisinin-bir adresinden ulaşılabilmektedir.

  • Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne iletilen Kerç Boğazının Kapatılması konulu yazıya https://www.mdto.org.tr/tr/kerc-bogazinin-kapatilmasi adresinden ulaşılabilmektedir.

  • Özbekistan ile iş yapan ve yapacak olan firmalara yönelik “Uzbekistan British Tenders Authority” adlı kuruluşa yönelik uyarı yazısına adresinden ulaşılabilmektedir.
     
  • Ukrayna Ankara Büyükelçiliği tarafından ülkede acil olarak kullanılmış veya arızalı ototransformatörlere (otomatik dönüştürücü) ihtiyaç duyduğu belirtilmiştir.

Konu ile ilgili irtibat kişisi: Ukrayna Büyükelçiliği Borys Uvarov (+380 99 009 7399) dir.
 

Yatırım İmkanları

  • 15 Kasım 2022 tarihinde Komorlar Birliği makamlarınca Boingoma Limanının Genişletilmesine Yönelik İhale Çağrısı yapıldığı bildirilmektedir.


İhale çağrısına ilişkin detaylı bilgiye
https://www.mdto.org.tr/tr/komorlar-birligi-ihale-cagrisi adresinden ulaşılabilmektedir.

  • Peru İçişleri Bakanlığı Polis Kuvvetleri tarafından silah alımına ilişkin bir ihaleye çıkıldığı belirtilmiştir.

İhaleye yönelik detaylı bilgiye https://www.mdto.org.tr/tr/ihale-duyurusu adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

 

Mesut ÖZTÜRK

Genel Sekreter

ShareShareShareShareShare

Neredeyiz?