Haftalık Duyuru Listesi (09 - 21 Temmuz 2022)

176
22 Temmuz 2022

SAYIN ÜYEMİZ,

Konu   : 09 - 21 Temmuz 2022 Haftası Haftalık Duyuru Listesi.

Odamızca 09 - 21 Temmuz 2022 tarihleri arasında muhtelif kurumlar tarafından gönderilen duyurular, aşağıda listelenmiştir. Yazı içeriğinde belirtilen konularla ilgilenen üyelerimiz, paylaşılan linkler üzerinden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Fuar ve Etkinlikler

  • Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında Kocaeli Ticaret Odası ve Doğu Marmara ABİGEM iş birliğinde organize edilen Co-Matching İkili İş Görüşmeleri Etkinliğinin, 25 Ağustos 2022 tarihinde b2match platformu üzerinden online olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/co-matching-ikili-gorusmeleri-etkinligi-1 adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilendirme

  • Türkiye ile Ermenistan Normalleşme Süreci kapsamında iki ülke arasında ikili ticaretin hava yolu kargo taşımacılığı ile başlatılmasında fayda görüldüğü bildirilmiş, Ermenistan ile doğrudan ticaretin havayolu kargo taşımacılığı ile başlatılacağı ifade edilmiştir.

Yatırım İmkanları

  • Cezayir'in balıkçılık ve su ürünleri sektöründeki yüksek potansiyelinin değerlendirilebilmesi için balıkçı gemilerinin üretimi konusunda ülkemizle iş birliği yapmak istedikleri bildirilmiş olup potansiyel üretim ve iş fırsatlarından faydalanmak isteyen üyelerimiz T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler.

  • Morityus Denizcilik Şirketi'nin iki adet gemi kiralama talebi olduğu ve bu kapsamda ilgilenebilecek firmaların teklif sunabileceği belirtilmiştir.

Konuya ilişkin detaylı bilgiye https://mdto.org.tr/tr/gemi-kiralanmasi-hk adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

Ezgi BİÇER UÇAR

Genel Sekreter V.

ShareShareShareShareShare

Neredeyiz?